Szkolenie : ZMIANY PODATKOWE od 1 lipca 2022r.

Nazwa Szkolenia :


ZMIANY PODATKOWE od 1 lipca 2022r.

Miejsce Szkolenia :


Webinarium - szkolenie online

Data Szkolenia :


11-10-2022
9:00-13:30

Cena Szkolenia :


350,00 zł + 23% VAT od osoby

Prowadzący Szkolenie :

dr Małgorzata Rzeszutek - Doradca podatkowy, założyciel Polskiego Instytutu Podatków i Rachunkowości, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Cena szkolenia obejmuje: dostęp do szkolenia online, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu dla każdego uczestnika. (Faktury „zw” dla sektora finansów publicznych po przesłaniu oświadczenia o zwolnieniu z VAT). Płatność do 14 dni po szkoleniu.

Zaufali nam :

2022 rok to rok zmian dla podatników niestety w większości „ na niekorzyść”. Podatnicy i płatnicy  wdrożyli już zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku ale czekają ich następne od 1 lipca 2022 roku. Szkolenie ma na celu przedstawienie zmian i ich skutków w także wskazanie możliwych działań do podjęcia przez podatnika i płatnika , zmniejszających ciężary podatkowe, w tym wskazanie na co należy przygotować się od lipca 2022 roku.

Program szkolenia

 1. Zmiany w podatku PIT, m.in. :
  • modyfikacja kwoty wolnej od podatku oraz drugiego progu podatkowego – terminy wdrożenia, zastosowanie i ograniczenia,
  • zastosowanie ulgi dla tzw. klasy średniej w rozliczeniu podatku PIT do kiedy obowiązuje a od kiedy będzie zlikwidowana?
  • nowa stawka PIT 12%, dla kogo i od kiedy?
  • zasady stosowania nowych ulg podatkowych w tym objęcie nimi zasiłków macierzyńskic;
  • zasady zmniejszania zaliczek przy więcej niż jednym pracodawcy;
  • jak zadziała od 1 lipca PIT-2? Zmiana zasad stosowania przez płatników kwoty wolnej od podatku;
  • uchylenie mechanizmu przedłużenia poboru i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w trakcie 2022 r.;
  • zmiana doprecyzowująca w zakresie podlegania pod ubezpieczenie zdrowotne osób powołanych do pełnienia funkcji.
 2. Składka zdrowotna jako nowy typ obciążenia- zasady naliczania, dla kogo korzystnie a dla kogo dodatkowo ciężar? Wskazanie przykładów według przepisów od 1 lipca 2022 i do 1 lipca 2022:
  • podstawa składki zdrowotnej dla przedsiębiorców objętych podatkiem liniowym, czy od lipca 2022 będzie można odliczyć częściowo składkę od podatku?
  • podstawa składki zdrowotnej dla wspólników spółek osobowych,
  • podstawa składki zdrowotnej dla przedsiębiorców opłacających ryczałt, czy od lipca 2022 będzie można odliczyć częściowo składkę od podatku?
  • podstawa składki zdrowotnej dla przedsiębiorców na skali podatkowej oraz pracowników i zleceniobiorców z uwzględnieniem tzw. „ ulgi dla klasy średniej”,
  • nowy tytuł do składki zdrowotnej- wspólnik spółki komandytowo-akcyjnej.
 3. Możliwe zmiany formy opodatkowania w trakcie 2022 roku dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, zasady ich stosowania.
 4. Zmiana terminu składania PIT-28 i 28S.
 5. Przywrócenie preferencji dla osób samotnie wychowujących dzieci.
 6. Zmiana kryterium dochodu pełnoletniego dziecka, uczącego się dziecka warunkującego możliwość preferencyjnego opodatkowania dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci, skorzystania ze zwolnienia w ramach PIT-0 dla rodzin 4+ czy z podatkowej ulgi na dzieci.
 7. Zmiana w zasadach normujących doliczanie w rozliczeniu rocznym dochodów niepełnoletnich dzieci do dochodów rodziców.
 8. Przepisy doprecyzowujące w zakresie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia majątku otrzymanego w związku z likwidacją spółki niebędącej osobą prawną, wystąpienia wspólnika z takiej spółki lub zmniejszenia udziału kapitałowego w takiej spółce.
 9. Nowe terminy na wysyłkę JPK CIT i JPK PIT.

 

Informacje organizacyjne:

 • szkolenie będzie zorganizowane jako webinarium w formule online na platformie ClickMeeting. Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy korzystać z komputera (smartfona) z dostępem do internetu oraz z aktualną przeglądarką internetową;
 • dzień przed szkoleniem otrzymają Państwo od nas emaila wysłanego z platformy ClickMeeting z niezbędnymi informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową oraz linkami do materiałów szkoleniowych;
 • w trakcie szkolenia można na czacie zadawać pytania prowadzącemu, obsługa jest łatwa (intuicyjna).

 

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń 502 486 968

Aby dokonać zgłoszenia na szkolenie prosimy o wypełnienie poniższych pól
Zwolnienie z VAT

Wyrażam zgodę na wysyłanie faktury na wyżej podany adres email

akceptuję regulamin szkoleń (zobacz regulamin szkoleń)

Aby przesłać dane z powyższego formularza naciśnij przycisk „Wyślij” – na maila zgłaszającego otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

Aby wpisane powyżej dane wygenerować w postaci karty zgłoszeniowej do wydrukowania naciśnij przycisk „Generuj pdf”

Copyright © 2021r by Total Expert
Projekt i wykonanie Charasim.com - Extraseo.pl