Szkolenie : Strategie podatkowe – nowy obowiązek wielu podatników

Nazwa Szkolenia :


Strategie podatkowe – nowy obowiązek wielu podatników

Miejsce Szkolenia :


Webinarium - szkolenie online

Data Szkolenia :


01-02-2021
9:00-13:00

Cena Szkolenia :


280,00 zł + 23% VAT

Prowadzący Szkolenie :

Małgorzata Rzeszutek - Doradca podatkowy, założyciel Polskiego Instytutu Podatków i Rachunkowości, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Cena szkolenia obejmuje: dostęp do szkolenia online, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu dla każdego uczestnika. (Faktury „zw” dla sektora finansów publicznych po przesłaniu oświadczenia o zwolnieniu z VAT). Płatność do 14 dni po szkoleniu.

Zaufali nam :

Szkolenie dedykowane jest pracownikom działów księgowych podmiotów, rozliczających podatek CIT oraz pracowników biur rachunkowych.

Sejm pod koniec 2020 roku uchwalił ustawę nakładająca na dużych podatników (PGK i inni o przychodach ponad 50 mln EUR rocznie) nowe obowiązki podatkowe. UWAGA!!! Nowe obowiązki dotyczą również 2020 roku.

Podczas szkolenia wskazujemy najważniejsze zasady tworzenia strategii podatkowych, które zostały wdrożone w 2021 roku,  do których należy się przygotować. Podatnicy będą zobowiązani poinformować właściwego naczelnika urzędu skarbowego o adresie strony internetowej, na której opublikowana jest strategia podatkowa. W przypadku niewykonania tego obowiązku podatnikowi grozi kara pieniężna w wysokości do 250 000 zł.

Program szkolenia

 1. Geneza obowiązku, wskazanie jego celów i krótkie omówienie podstaw prawnych.
 2. Elementy strategii podatkowej, omówienie kompleksowe:
  • Wskazanie możliwych dla przedsiębiorstwa stosowanych procesów oraz procedur dotyczących zarządzania wykonywaniem obowiązków podatkowych, jakie dokumenty firma powinna posiadać?
  • Omówienie realizacji obowiązków podatkowych na terytorium Polski wraz z informacją o liczbie przekazanych informacji o schematach podatkowych.
  • Wskazanie określonych transakcji z podmiotami powiązanymi, które należy ująć w strategii.
  • Przedstawienie planowanych lub podejmowanych działaniach restrukturyzacyjnych w przedsiębiorstwie mogących mieć wpływ na wysokość zobowiązań podatkowych podatnika lub podmiotów powiązanych.
  • Wskazanie złożonych wniosków o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, wiążących informacji stawkowych, opinii zabezpieczających.
  • Przedstawienie możliwych informacji odnośnie dokonywanych rozliczeniach podatkowych na terytoriach lub w krajach stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.
 3. Daty obowiązywania, od kiedy należy przedkładać strategie podatkowe?
 4. Problemy związane z tajemnicami handlowymi, przemysłowymi czy procesu produkcyjnego a tworzenie strategii podatkowej
 5. Typowanie podmiotów do kontroli podatkowych na podstawie przedstawionych strategii podatkowych

 

Informacje organizacyjne:

 • szkolenie będzie zorganizowane w formie webinarium w formule online na platformie ClickMeeting. Aby wziąć udział w szkoleniu należy mieć dostęp do komputera z internetem.
 • dzień przed szkoleniem otrzymają Państwo od nas link z niezbędnym informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową,
 • w trakcie szkolenia można na czacie zadawać pytania prowadzącemu, obsługa jest łatwa (intuicyjna).

 

 

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń 502 486 968

Aby dokonać zgłoszenia na szkolenie prosimy o wypełnienie poniższych pól
Zwolnienie z VAT

Wyrażam zgodę na wysyłanie przypomnienia o szkoleniu przez SMS

akceptuję regulamin szkoleń (zobacz regulamin szkoleń)

Aby przesłać dane z powyższego formularza naciśnij przycisk „Wyślij” – w ciągu 48 godzin otrzymasz na maila zgłaszającego potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

Aby wpisane powyżej dane wygenerować w postaci karty zgłoszeniowej do wydrukowania naciśnij przycisk „Generuj pdf”

Copyright © 2019r by Total Expert
Projekt i wykonanie Charasim.com - Extraseo.pl