Szkolenie : Podatek u źródła w 2024 r.

Nazwa Szkolenia :


Podatek u źródła w 2024 r.

Miejsce Szkolenia :


Webinaria - szkolenia online,

Data Szkolenia :


19-07-2024
9:00 - 13:00

Cena Szkolenia :


360 zł + 23% VAT od osoby

Prowadzący Szkolenie :

dr Małgorzata Rzeszutek - doktor ekonomii oraz doradca podatkowy z ponad 15 letnim doświadczeniem w rachunkowości finansowej, praktyk księgowości oraz ekspert podatkowy specjalizujący się w tematyce VAT, cen transferowych, schematów podatkowych. Jako szkoleniowiec prowadzi od ponad 10 lat zajęcia w tematyce zmian podatkowych w VAT, PIT, CIT również podatków branżowych w dziedzinach takich jak podatki dla podmiotów medycznych, przedsiębiorstw komunalnych oraz podatek VAT dla samorządów. Jako doradca przewodzi zespołowi doradców zajmujących się tworzeniem analiz, dokumentacji oraz procedur dla firm i samorządów w zakresie schematów podatkowych, cen transferowych, należytej staranności, podatku u źródła, procedur centralizacyjnych i ich aktualizacji w JST.

Cena szkolenia obejmuje: dostęp do szkolenia online, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu dla każdego uczestnika. (Faktury „zw” dla sektora finansów publicznych po przesłaniu oświadczenia o zwolnieniu z VAT). Płatność do 14 dni po szkoleniu.

Zaufali nam :

Cel szkolenia: Utrwalenie zasad potrącania podatku przez płatnika wypłacającego dywidendy oraz dokonującego transferów za należności licencyjne. Wskazanie jakie usługi nie podlegają ograniczeniom w zakresie limitu 2 mln zł.

 

Adresaci: doradcy podatkowi, pracownicy biur rachunkowych, osoby rozliczające wypłaty dla podmiotów zagranicznych, główni księgowi.

Program szkolenia

 1. Podstawowe zasady związane z poborem podatku u źródła. (podstawy prawne, pobór podatku u źródła przy płatnościach powyżej 2 mln, opinia o zastosowaniu preferencji, możliwość posługiwania się kopią certyfikatu rezydencji).
 2. Klauzula „beneficial owner” i jej stosowanie w praktyce (m.in. oświadczenia beneficjalne zagranicznych podatników).
 3. Omówienie formularzy- WH OSC, WH WCP, WH WOP.
 4. Zasady opodatkowania dochodu nierezydentów.
 5. Dochody opodatkowane podatkiem u źródła w Polsce – art. 21 i 22 ustawy o CIT (odsetki i inne należności licencyjne, know-how itp.) oraz art. 29 ustawy o PIT.
 6. Opodatkowanie dywidend w świetle przepisów UE i PL.
 7. Zwolnienie z podatku u źródła należności licencyjnych i wypłacanych dywidend – warunki zwolnienia.
 8. Opodatkowanie odsetek na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (skutki podatkowe dotyczące odsetek od zaległości, kapitalizacji odsetek, Cash-pooling).
 9. Opodatkowanie należności licencyjnych oraz innych świadczeń określonych w art. 21 ustawy o CIT na podstawie polsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
 10. Opodatkowanie należności licencyjnych za korzystanie z oprogramowania komputerowego oraz urządzeń przemysłowych, środków transportu.
 11. Najem samochodu osobowego, samochodu ciężarowego bądź maszyny budowlanej za granicą – konieczność zapłaty podatku u źródła (WHT), szczególne obowiązki ciążące na polskim podatniku, najczęstsze problemy wynikające z braku posiadania certyfikatu rezydencji podmiotu wynajmującego samochód.
 12. Serwery zagraniczne, „zdalny pulpit” i „praca w chmurze”, usługi IT.
 13. Usługi reklamowe nabywane za granicą.
 14. Opodatkowanie należności z tytułu umów cywilnoprawnych i innych umów określonych w art. 29 ustawy o PIT.
 15. Certyfikat rezydencji oryginał czy kopia.
 16. Przeliczanie wartości określonych w walucie dla celów podatkowych w Polsce.
 17. Płatnik podatku u źródła i jego obowiązki nałożone ustawą o CIT i PIT (terminu poboru podatku i wpłaty do US, deklaracje PIT-8AR, CIT-10Z, informacje IFT).
 18. Konwencja MLI a podatek u źródła.

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń 502 486 968

  Aby dokonać zgłoszenia na szkolenie prosimy o wypełnienie poniższych pól
  Zwolnienie z VAT

  Wyrażam zgodę na wysyłanie faktury na wyżej podany adres email

  akceptuję regulamin szkoleń (zobacz regulamin szkoleń)

  Aby przesłać dane z powyższego formularza naciśnij przycisk „Wyślij” – na maila zgłaszającego otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

  Aby wpisane powyżej dane wygenerować w postaci karty zgłoszeniowej do wydrukowania naciśnij przycisk „Generuj pdf”

  Copyright © 2021r by Total Expert
  Projekt i wykonanie Charasim.com - Extraseo.pl