Szkolenie : Bilans – podatkowe zamknięcie 2022 roku u podatników podatku dochodowego od osób prawnych

Nazwa Szkolenia :


Bilans – podatkowe zamknięcie 2022 roku u podatników podatku dochodowego od osób prawnych

Miejsce Szkolenia :


Webinarium - szkolenie online

Data Szkolenia :


15-12-2022
9:00-13:30

Cena Szkolenia :


350,00 zł + 23% VAT od osoby

Prowadzący Szkolenie :

dr Małgorzata Rzeszutek - Doradca podatkowy, założyciel Polskiego Instytutu Podatków i Rachunkowości, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Cena szkolenia obejmuje: dostęp do szkolenia online, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu dla każdego uczestnika. (Faktury „zw” dla sektora finansów publicznych po przesłaniu oświadczenia o zwolnieniu z VAT). Płatność do 14 dni po szkoleniu.

Zaufali nam :

Cel: pozyskanie wiedzy o najważniejszych operacjach podatkowych przy zamknięciu roku

efekty kształcenia z podziałem na:

 • wiedzę- nabycie wiedzy o zmianach podatkowych
 • umiejętności – nabycie umiejętności właściwego wypełniania formularzy podatkowych rocznych
 • kompetencje społeczne- uzyskanie większej wiedzy o właściwych kontaktach z urzędami przy kontroli podatkowej

Program szkolenia

 1. Zamknięcie ksiąg podatkowych w 2022 roku w przypadku spółek powstałych z przekształcenia działalności gospodarczych w trakcie roku: zasady opodatkowania, obowiązki podatnika, prezentowanie wartości początkowej środków trwałych i metody amortyzacji, odliczanie strat itp.
 2. Zamknięcie roku podatkowego przy stosowaniu estońskiego CIT : ustawowe warunki stosowania ryczałtu, przedmiot i podstawa opodatkowania, odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego, stawki podatku, warunki obniżenia stawek, domiar zobowiązania podatkowego, obowiązki informacyjne, terminy płatności ryczałtu.
 3. Weryfikacja możliwości stosowania stawki 9% w 2022 roku – podwyższenie limitu przychodów, przepisy przejściowe.
 4. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie analizy zmniejszenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u wierzyciela) i zwiększania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u dłużnika) o zaliczaną do kosztów uzyskania przychodów wartość wierzytelności, która nie została uregulowana w ustawowo określonym terminie („ulga na złe długi”).
 5. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie zastosowania zasad odliczania od dochodu darowizn przekazanych na przeciwdziałanie COVID-19 i uchodźców, zasady zaliczania wydatków do kup, wyłączenie darowizn z przychodów itp.,
 6. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi – analiza składanych informacji i oświadczeń w zakresie cen transferowych, rozszerzenie katalogu osób mogących podpisać oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji lokalnej.
 7. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie możliwości rozliczenia ulgi CSR, na ekspansję czy robotyzację- zasady stosowania ulg i ich prezentacja w CIT rocznym.
 8. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie analizy obowiązków w podatku u źródła i limitu 2 000 000 zł.
 9. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie naliczania hipotetycznych odsetek od kapitału zatrzymanego.
 10. Zamknięcie roku podatkowego 2022 w zakresie wyłączenia z kosztów tzw. kosztów finansowania dłużnego.

 

 

Informacje organizacyjne:

 • szkolenie będzie zorganizowane jako webinarium w formule online na platformie ClickMeeting. Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy korzystać z komputera (smartfona) z dostępem do internetu oraz z aktualną przeglądarką internetową;
 • dzień przed szkoleniem otrzymają Państwo od nas emaila wysłanego z platformy ClickMeeting z niezbędnymi informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową oraz linkami do materiałów szkoleniowych;
 • w trakcie szkolenia można na czacie zadawać pytania prowadzącemu, obsługa jest łatwa (intuicyjna).

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń 502 486 968

Aby dokonać zgłoszenia na szkolenie prosimy o wypełnienie poniższych pól
Zwolnienie z VAT

Wyrażam zgodę na wysyłanie faktury na wyżej podany adres email

akceptuję regulamin szkoleń (zobacz regulamin szkoleń)

Aby przesłać dane z powyższego formularza naciśnij przycisk „Wyślij” – na maila zgłaszającego otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

Aby wpisane powyżej dane wygenerować w postaci karty zgłoszeniowej do wydrukowania naciśnij przycisk „Generuj pdf”

Copyright © 2021r by Total Expert
Projekt i wykonanie Charasim.com - Extraseo.pl